Організовуючи або беручи участь у сеансі мозкового штурму з нашою командою, ми назбирали та виділили кілька порад та рекомендацій, які точно гарантують результати. Сьогодні ми поділимося нашими 5 порадами щодо ефективного мозкового штурму, які були випробувані і перевірені нашою власною командою.

 


Ви коли небудь помічали стан, коли ви просто не можете встати і йти, зіткнувшись із проблемою, яка, схоже, не має реального рішення? Або можливо ви шукали ідею нового продукту чи послуги, але нічого не виходить? Мозковий штурм або брейнстормінг - один із найефективніших методів вирішення цих задач та багатьох інших. Не впевнені, що це? Простіше кажучи, мозковий штурм - це груповий збір, де всі вносять ідеї та пропозиції щодо вирішення проблеми чи задачі. Це чудовий спосіб генерувати нові ідеї, розвивати навички колективної роботи співробітників та вирішувати проблеми. 

Отже, як саме провести мозковий штурм з командою?1. Проаналізуйте свою ситуацію


Перш ніж почати генерувати ідеї, важливо проаналізувати свою ситуацію. Ми рекомендуємо провести базовий SWOT-аналіз, який показує сильні та слабкі сторони в бізнесі, зовнішні можливості та загрози, тобто місце на ринку, конкурентів тощо. По-перше, з’ясуйте, які ваші сильні сторони, наприклад, якщо ви намагаєтесь знайти ідеї для нового продукту вашою силою може бути те, що у вас є дуже сильний відділ досліджень і розробок або якийсь надлишковий грошовий потік, який можна інвестувати у розробку цього продукту. На цьому етапі також важливо визнати свої слабкі сторони або сфери, які можуть стримувати вас як команду чи бізнес у майбутньому.
2. Поставте цілі

 

Цей другий крок може здатися очевидним, проте іноді, коли група співробітників збирається взяти участь у сеансі мозкових штурмів, вони можуть вийти з колії та втратити фокус завдання. Найкращий спосіб запобігти цьому - встановити деякі основні цілі перед початком роботи. Ми рекомендуємо окреслити цілі  за системою S.M.A.R.T. Розумні цілі - це цілі, які є конкретними, вимірюваними, досяжними, реалістичними та своєчасними. Виклавши їх перед початком, ви можете уникнути втрати часу і зосередити свою команду на важливому.
3. Візуалізуйте ваші ідеї

 

Наш третій крок - один із найважливіших аспектів успішного сеансу мозкового штурму. Зробити його візуальним! Мозковий штурм усно - це, як правило, втрата часу. Згадані ідеї можна швидко забути по мірі проходження сесії. Вибравши візуальний штурм, відволікань немає. Ми вважаємо візуалізація ідей - дуже ефективний інструмент для наших власних зустрічей. Картографування розуму - це проста техніка, коли інформація малюється на діаграмах, як текст чи картинки. Все починається з однієї вихідної точки посередині вашого простору, і далі розгалужується і ділиться знову і знову.


Саме з цієї причини маркерна фарба Smart Whiteboard Paint використовується сотнями компаній, оскільки вона є чудовим інструментом для співпраці та брейнстормінгу. Такі маркерні поверхні забезпечують безмежний простір для генерації ідей. Візуально штурмуючи, працівники не повинні чекати своєї черги, щоб висловитись, або турбуватися про озвучення своєї думки. Ваша команда може безперешкодно співпрацювати та зосередитись на завданні.
4. Складіть і розділіть команди


Наша четверта порада щодо ефективного брейнстормінгу - поєднати та розділити вашу команду. Ми маємо на увазі залучити працівників з різних департаментів та об'єднати їх для роботи над завданням. Поєднуючи свої команди, ви отримуєте кілька різних поглядів на проблему. Це означає, що ви маєте більше шансів знайти практичні, реалістичні рішення. Подібно до цього, розділення відділів дозволяє уникнути жахливого «групового мислення», яке виникає, коли працівники відчувають тиск, щоб домогтися відповідності в межах групи. Це може призвести до поганого прийняття рішень, і зазвичай це відбувається, коли співробітники працюють з колегами, яких вони вважають "друзями", а не колегами.
5. Допоможіть працівникам визначити пріоритети

 

І останнє, але не менш важливе: допомогти своїм співробітникам визначити пріоритети - це один з найважливіших аспектів успішного мозкового штурму. Уоррен Баффет створив для цього дійсно ефективний процес, який ми розбили на прості кроки для виконання вами та вашою командою.


1. По-перше, складіть список усього, що ви сподіваєтеся зробити під час сеансу мозкового штурму, або якщо ви думаєте довгостроково, протягом наступного року / півроку тощо.


2. Обведіть п’ять найважливіших завдань у цьому списку - це ваш список фокусів.


3. Далі подивіться на залишки. Швидше за все, ви збираєтеся додати їх до списку другорядних пріоритетів ... Ні. Ці завдання можуть насправді заважати виконанню ваших топ-5 завдань. Перейменуйте цей список на список уникнення.


4. Якщо під час сеансу мозкового штурму розвивається нова чи краща ідея, додайте її до списку фокусів і перемістіть одне із своїх існуючих завдань у цьому списку до списку «уникнення».


Ця вправа надає вашій команді місця для творчого мислення та створення нових свіжих ідей.


Тепер ви знаєте наші 5 порад для ефективного мозкового штурму! Ми сподіваємось, що вони можуть допомогти вам та вашій команді більш успішно провести мозковий штурм. Якщо ви зацікавлені у створенні маркерно-магнітної поверхні для командної роботи у вашому офісному приміщенні, напишіть нам на електронну пошту info@smartspace.in.ua або телефонуйте за номером +38 (068) 24 24 114.