Отже, Ви вирішили додати своєму простору функціональності, зробити маркерну поверхню, по якій можна писати маркером та стирати. Проте не знаєте що обрати, шпалери, плівку чи маркерну фарбу.
Давайте розбиратись у чому ж відмінність та як обрати те що підійде саме Вам.

Отже, все по порядку:

1. Розмір Шпалери та плівка мають висоту 1,2 м, їх можна клеїти як горизонтально так і вертикально, проте якщо площа досить велика, то без швів не обійтись. В той час як фарба дозволяє покрити будь яку площу і без жодних стиків.

2. Конфігурація. Якщо Ви задумали використати усі кути та нерівності, покрити масивні колони, або ж інші конструктивні елементи чи вигнуті поверхні – фарба більш «гнучка» та легка для таких видів робіт, в той час як шпалери треба буде підрізати та пристосовувати до нестандартних конфігурацій і поверхонь.

3. Підготовка поверхні. Поверхня як для шпалер так і для фарби повинна бути гладка, проте шпалери дещо товстіші і це дозволяє приховати деякі незначні недоліки поверхні, в той час як фарба проявить їх. Тому якщо Ваші стіни неідеальні, можна або попередньо пройтись грунтовкою, або ж обрати шпалери. Це важливо, адже згодом при використанні сліди маркеру можуть залишатись у виїмках і це буде псувати загальний вигляд та функціонування маркерної поверхні

4. Швидкість інсталяції. Маркерні шпалери наносяться на стіну як і будь які шпалери завдяки спеціальному клею до шпалер. Використовувати їх можна через 24 години після інсталяції. Щодо фарби – в залежності від кольору поверхні потрібно нанести 1 чи декілька слоїв праймера, щоб досягти кінцевого білого фінішу. А опісля нанести фарбу у 2 слої. Використовувати поверхню можна через 7 днів. Тому якщо потрібно швидко – обирайте шпалери.

Щодо якості – обидва продукти якісні, безпечні для використання у приміщеннях (в тому числі для дітей), виготовлені в ЄС та мають 10 років гарантії.

Перше з чим потрібно визначитись це яку площу бажаєте перетворити у маркерну, яка у неї конфігурація та наскільки терміново.
Варто також зазначити що фарба майже на 20% дешевша за маркерні шпалери, тому якщо площа велика, у Вас достатньо часу та є майстер – можна спокійно обирати фарбу.

А для тих, хто хоче зберегти дизайнерське рішення у приміщенні та хоче щось веселіше ніж білий класичний колір – є прозора маркерна фарба, яка збереже оригінальний колір стіни чи малюнок і водночас подарує Вам площу для записів.