Через нові реалії працівники компаній адаптувалися до роботи з дому. Але як показало опитування, проведене сайтом аналітики Perceptyx, лише 4% з 750 000 співробітників з більш ніж 100 глобальних компаній хотіли б після пандемії повернутися назад в офіс на повний робочий день.

Ми підготували кілька порад, як мотивувати працівників працювати з офісу:

Комунікуйте з командою

Залученість команди вимагає додаткових зусиль. Потрібно постійно спілкуватися зі співробітниками, які застрягли вдома під час ізоляції, і це ж правило застосовується до співробітників, які повертаються на роботу в компанію. Вирівнювання правил між тими, хто знаходиться на віддаленій роботі, і тими, хто працює в офісі, традиційно розглядається як проблема для компаній, які експериментують з дистанційною роботою. Але тепер, коли більшість співробітників працюють з дому, ця динаміка перекинулася.

Коли всі повернуться до звичного офісного ритму, компаніям будуть потрібні процеси, пов’язані зі спілкуванням і співпрацею. Наприклад, вам знадобляться соціальні інструменти, щоб спілкуватися з тими, хто повертається в офіс, і з тими, хто ще працює з дому. Комунікація допоможе налагодити правильну атмосферу в офісі.

Багато співробітників, які працювали вдома, потребуватимуть достатньо часу, щоб знову звикнути до роботи в офісі. Буденні речі, такі як поїздка на роботу або спільне використання простору з колегами, або навіть повторне підключення до корпоративних мереж і налаштування робочого місця в офісі, також займуть певний час.

Встановіть нові правила для офісу

Одне можна сказати напевно: значна частина людей не захоче повертатися в офіс по цілому ряду різних причин, і найбільшою помилкою буде змушувати людей приходили на роботу.

Оскільки працівники бояться повертатися до роботи через ризик зараження, організаціям доведеться продемонструвати, що вони приділяють першочергову увагу фізичній і психічній безпеці своїх співробітників.

Може виникнути необхідність збільшити відстань між робочими приміщеннями та посилити гігієнічні процедури, наприклад, нагадувати персоналу про регулярне миття рук. Для відвідувачів, які входять в будівлю, також повинні бути передбачені перевірки температури.

Соціальні заходи, ймовірно, стануть трохи менше соціальними. І кількість співробітників, які відвідують збори команди також має бути обмежена.

Використовуйте робочі стіни як місце для комунікацій та ідей

Найкращим варіантом буде мотивувати працівників повернутися до офісу, створивши їм комфортні умови для комунікації і взаємодії, які не замінить жоден Zoom.
Функціональні стіни – це ідеальне рішення для офісів в кризу. Стіни, по яким можна писати маркерами, прикріпляти магніти і проектувати зображення – це місце, яке збиратиме команду і надихатиме до спільної роботи.

Більшість стандартних дощок, які є в офісах чи школах, мають обмежений розмір і рамки, тому на них не може одночасно працювати по кілька людей. У Smart Space ми пропонуємо альтернативу – необмежені поверхні, які дозволяють більше працювати разом, комунікувати, планувати спільну роботу і вести проекти.

Велику роль в подоланні внутрішньої кризи відіграє командна робота. Лише згуртованість, довіра та спільна мета, запрограмована на успіх, може зберегти компанію. І організувати таку згуртованість і співпрацю можна якраз за допомогою функціональних поверхонь. Адже пити разом каву, креативити, працювати над спільними проектами, генерувати ідеї на стінах і спілкуватися з командою – це саме ті речі, які надихатимуть працівників приходити в офіс знову і знову.

Якщо у вас виникли запитання щодо того, як оновити ваш офіс і зробити його більш інноваційним, ви можете поговорити з нами, надіславши електронного листа на info@smartspace.in.ua або зателефонувавши за телефоном +38 (068) 24 24 114.