Дизайн-мислення – це метод створення будь-яких продуктів і послуг, орієнтованих на людину. Це певний світогляд, який дозволяє віднаходити інноваційні рішення.

Згідно Stanford d.school є п’ять етапів в процесі дизайн-мислення: Емпатія, Визначення проблеми, Фокусування, Прототипування та Тестування.

Зрозумівши ці 5 кроків, ви можете розв’язати будь-яку проблему у творчий спосіб разом з усією командою. Ми не будемо детально розказувати про сам метод, натомість хочемо більше розповісти про простір, який сприяє до процесу дизайн-мислення.

Ми звикли використовувати дошки і фліпчарти для командної роботи, але для чого обмежувати себе стандартними розмірами дошок, якщо можна перетворити цілу стіну на місце для генерації ідей?
Такий простір сприяє до розвитку творчості і нестандартного мислення. А для того, щоб розвинути свою творчість і мислити креативно, рекомендуємо вам також прочитати книгу Девіда і Тома Келлі «Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал».

СПІЛЬНА ДОШКА ДЛЯ ІДЕЙ

Один зі способів шукати натхнення – ставити питання в незвичних місцях в інтернеті чи у фізичному світі. У нашому офісі в Сан-Франциско стіну однієї кімнати відпочинку повністю від підлоги до стелі вкрито фарбою для малювання крейдою. Вона слугує чимось на зразок неформального форуму – там можна побачити, як справи в компанії і що у людей на думці.
Стіну прикрашають написи, як-от “Що цікавого зробити цього року?” чи “Які здорові закуски ви порадили б друзям?”.
Іноді поява незавершеного малюнка, наприклад, зображення порожнього акваріума, може спонукати до нових образотворчих висловлювань.

Ось кілька ідей від Алана Ретліфа, старшого менеджера IDEO з питань користувацького досвіду.

ПРОВЕДІТЬ ДОСЛІДВипробуйте поверхні різних розмірів, кольорів і текстури та різні розташування, перш ніж радикально міняти інтер’єр. Ми починали з маленької дошки для крейди й поступово збільшували площу, коли ця ідея прижилася. Тепер ми просто вкриваємо ділянки стін зручною для крейди фарбою там, де дошка користується попитом.

ОБЕРІТЬ ЗАСІБХоча в більшості наших кімнат для перемовин стоять білі дошки для маркерів, крейда й темна поверхня видаються нам симпатичною альтернативою. Крейда приваблює більше охочих і витирати її простіше, тож людини не надто вагаються, перш ніж змінити намалюване від них чи додати щось від себе.

ЗАОХОЧУЙТЕЧиста дошка відлякує, тож малюйте щось чи записуйте питання, які заохочуватимуть людей розвивати вашу думку чи поділитися своєю.

ЗВІЛЬНЯЙТЕ МІСЦЕ ДЛЯ НОВОГОЯк і вміст холодильника, намальоване і написане на спільній дошці зазвичай псується протягом тижня. Настає час витерти старе і почати заново.

Ми повністю погоджуємося з Аланом. Стіни дійсно набагато більше заохочують людей до командної роботи, ніж традиційні дошки.
І це не обов’язково мають бути стіни з крейдяною поверхнею. Існує безліч альтернатив. Можна зробити маркерні стіни, можна магнітні або ж стіни під проектор, або ж можна поєднати кілька функцій (наприклад, магнітну і крейдяну) в одній поверхні.

Бажаєте створити в своїй компанії стіни для брейнстормів?
Звертайтесь до нас за телефоном: +38 (068) 24 24 114 або електронною адресою: info@smartspace.in.ua. І ми допоможемо вам перетворити ваші звичайні стіни на простір для ідей!